Diamantové kotouče

16.07.2018

Jak si mám vybrat diamantový kotouč? Jaký použít na zámkovou dlažbu? Jaký použít na cihlu?

 

Celý článek »

Invertory a trafa z marketu

10.07.2018

Zakoupení svařovacího zdroje, zdá se, není jednoduché. V marketech se poslední dobou často objevují zdroje za hubičku. Jak by měl takový zdroj fungovat a co má umět? Na co se dívat?

Celý článek »

Oprava závitu

25.06.2018

Asi každému se někdy stalo, že strhl závit v otvoru. Snažíme se najít způsob opravy, ale nedaří se. Otvor můžeme nepatrně zvětšit a vyříznout závit nový, ale co když to nejde?

Celý článek »

Autogenní technika

04.06.2018

Autogenní technika již není tak často prodávaná. To však neznamená že se lidé neptají, často však netuší jak má vypadat správná autogenní souprava.

Celý článek »

Samozatmívací kukly - která je správná

28.05.2018

Každý den stejná písnička. Potřebuji kuklu, ale v obchodě mi budou nutit tu nejdražší, ale jak mám poznat, která je dobrá?

 

Celý článek »

Elektrody - jaké použít

21.05.2018

Často se nás lidé ptají, jakou elektrodu mají použít. Při dnešním množství typů elektrod a průměrů elektrod se zdá, že jde o složitou věc. O složitost nejde, jde o správné rozhodnutí. Potřebujeme jen vědět, jaké ampéry jsou doporučené na průměr elektrody.

Celý článek »

Hliník

14.05.2018

Téměř každý den nějaký zákazník shání materiál na svaření hliníku. První otázka je, jaký je to materiál? Málo svářečů tuší kolik možností materiálu je. Jejich počet se blíží stovce. Další potřebná informace je, co to bude za výrobek.

Celý článek »

Elektrody

23.04.2018

Často se stává že přijde zákazník a chce elektrody. Ale jaké elektrody? Elektrod máme několik typů. Elektrody jsou bazické, rutilové, kyselé, rutil-bazické a speciální.

 

Celý článek »

Kukly s odsáváním

16.04.2018

Při svařování vzniká mnoho škodlivin. Asi každý svářeč řeší jak se jim vyhnout. Nejefektivnější způsob je centrální odsávání, ale to je nákladné a pro mnoho firem nedosažitelné a v některých případech nepoužitelné.

Celý článek »

Svařovací zdroje

09.04.2018

Často se setkáváme s otázkou výběru svařovacího zdroje. Je složité se v dnešní době orientovat v množství značek. Prodejci Vám často nutí zdroje, které dlouho leží na prodejně a nebo zdroje, kterých mají hodně. Jak se zorientovat a podle čeho vybrat?

Celý článek »

Kontrola svarů

26.03.2018

Problém těsnosti svarů trápí asi každého svářeče. Jak kontrolovat svár? Můžeme použít rentgen, ale je to drahé a většinou na to potřebujeme externí firmu. U ultrazvuku je to stejné. Obě tyto metody jsou navíc drahé.

Celý článek »

Wolframové elektrody

19.03.2018

Každý svářeč metodou TIG/WIG vždy přemýšlí jakou elektrodu vybrat. V množství barev se těžko orientuje. Elektrody TIG se rozdělují podle barev, každá barva  nám říká z čeho se wolframová elektroda skládá.

Celý článek »

RUKAVICE

22.01.2018

Každý svářeč řeší stejný problém. Jaké zvolit rukavice. Rukavic je opravdu hodně a proto je těžké určit, které jsou dobré.

 

Celý článek »

Elektrody a dráty pro opravy a údržbu

09.10.2017

V dnešní době je na trhu mnoho výrobců elektrod a svařovacích drátů. Každý výrobce nabízí mnoho typů elektrod a drátů. Pro svářeče je těžké se orientovat jakou elektrodu či drát použít.

 

Celý článek »

TRUBIČKA

18.09.2017

Poslední dobou se stalo módou svařování bez plynu. Odborně je to FCAW - Flux Cored Arc Welding, neboli svařování plněnou elektrodou.

 

Celý článek »

Samozatmívací kukly

06.09.2017

Když se rozhodneme pro dráhu svářeče čeká nás těžké rozhodnutí. Musíme si vybrat, jakou kuklu budeme používat. Ještě stále je mnoho svářečů používajících klasickou kuklu.

Celý článek »

AKCE - Odneste si redukční ventil za zvýhodněnou cenou

02.09.2017

Přineste nám starý redukčn ventil Argon nebo CO2 a odneste si nový za zvýhodněnou cenu.

Celý článek »

AKCE 1+1 ZDARMA KOWAX GeniMig 250LCD + KOWAX GeniArc 140

20.07.2017

Invertorový svařovací DC zdroj nové generace pro MIG/TIG/MMA svařování (CO2/Wolfram/Obalená elektroda). Díky vynikajícím svařovacím vlastnostem, nízké hmotnosti, extrémně kompaktním rozměrům, spolehlivosti a vybavení jsou stroje KOWAX® GeniMig® vhodné k profesionálnímu využití ve výrobě a montáži, kdy uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Celý článek »

Zdroje KOWAX

14.04.2017

Vynikající svařovací vlastnosti, nízká hmotnost, extrémně kompaktní rozměry, spolehlivost.

Celý článek »

Inventory

08.04.2017

Při svařování na stavbách nastává zásadní problém. „Kam s ním“.

Celý článek »