Každý svářeč řeší stejný problém. Jaké zvolit rukavice. Rukavic je opravdu hodně a proto je těžké určit, které jsou dobré.

 


Rukavice jsou vyrobeny z kůže vepřové, telecí, jehněčí atp. Jenže to není zdaleka vše, co musí svářeč vědět. Nejlepší je rukavice vyzkoušet a hned vím, které budou sedět, ale jak dlouho vydrží? Například firma Weldas je v tomto ohledu odborníkem. Rukavice jsou určené na běžnou práci, svařování metodou TIG a MIG.

Všechny svářecí rukavice mají být sešité kevlarovou nití a šev nesmí svářeč cítit na ruce. Rukavice vyrobené Číně, které stojí málo peněz, jsou šité ze zbytků, a proto mají mnoho švů, které při práci překáží. Pokud ale vezmeme rukavice Weldas šev necítíme vůbec. Jde o rukavice šité z kvalitní kůže a kevlarovou nití. Znamená to, že rukavice drží tvar poměrně dlouho a šev se neroztrhne. S rukavicí mohu pracovat dlouho a nemusím ji měnit na přípravné práce.

Jenže pohodlí není vše. Zajímá nás taky, jak se v rukavicích budou potit ruce, jak dlouho v rukavicích můžu mít ruku? Díky stříbrnému prášku klidně celí den a ruka se bude potit minimálně. Rukavice Weldas jsou jedny z nejlepších na světě. Stříbrný prášek je nanesen na rukavice tak, aby ruka byla komfortně chráněna. Je po celém vnitřku rukavice. Nebojte se vyzkoušet tyto rukavice, jednou je zkusíte a už nebudete chtít jiné.